TURİZM OUT, PUT-IN…PUT-IT veya PLUG & PLAY

Erol Karabulut – TurizmGazetesi.com09.12.2011
“Arap Baharı” kendi bölgesinde turizmi OUT ederken, komşu ülkeler veya rakipleri adeta bir “tak-çalıştır” yazılımı ile turizmi IN yapmışlardır…
Arap Baharı Rüzgarı’nın şiddetle açtığı pencereden esişi ışığında 2011’in bilançosuna bakarsak, şunu görüyoruz:

Türkiye’deki büyüme başka ülkede yok, bu şansı birlikte değerlendirelim

Hürriyet
TUI AG’nin Yönetim Kurulu Başkanı Michael Frenzel, turizmin Türkiye’deki büyümesinin etkileyici olduğunu ve birçok ülkede bu büyümenin görülemediğini belirterek, “Türkiye büyüyen ve dinamik bir ülke. Bu şans ve imkanları birlikte değerlen-dirmek istiyoruz”

Turizmciyi kızdıran açıklama

Hürriyet04.12.2011
AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Edebiyat Fakültesi Gerontoloji Bölümü’nün AB projesi olarak, 2008- 2010 yılları arasında Türkiye, Yunanistan, Portekiz, İspanya ve İtalya’yı kapsayan yaşlı turizmine ilişkin araştırmanın sonucu, sektör temsilcilerinin tepkisine neden oldu.

‘Münasip’ cevabı verdik

Hürriyet 03.12.2011
AVRUPA Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Antalya’da katıldığı ’Resort Turizm Kongresi’nde, kısa süre önce Prag’da ardından Bürüksel’de temaslarda bulunduğunu anlattı. AB Bakanı Bağış, “Oralarda 4 günlük seyahatimizde Türkiye’nin yaktığı umut ışığının insanları nasıl aydınlattığını gördük. Türkiye’ye bakışların nasıl değiştiğini gördük.

RESORT TURİZM KONGRESİ’NİN ARDINDAN

Nizamettin Şen – TurizmGazetesi.com05.12.2011
3 Aralık 2011 günü Antalya’da pırıl, pırıl gökyüzü 20 derecenin üstünde sıcaklık, denizin ve Toros Dağlarının muhteşem manzarasını bırakıp, Talya Kongre Merkezinin terasından, salona girmek, zor geliyor insana. Turizm aşkı, yeni şeyler duymak ve öğrenmek ağır basıyor.