FTI Genel Müdürü Ralph Schiller Sunumu

2016’da yaşananlar 30 yılda öğrendiklerimizi unutturdu 

FTI Genel Müdürü Ralph Schiller

FTI Genel Müdürü Ralph Schiller’in sunum görsellerini izlemek için tıklayın!

—–

Sunum özetini aşağıda okuyabilirsiniz.

FTI Genel Müdürü Ralph Schiller, 6. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde Türk turizmcilere mesajlar verdi. Schiller, özellikle henüz kararını vermemiş tatilciler için Türk ve Alman turizmcilerin sıkı işbirliği yapmalarının öneminin altını çizdi.

 

Bu yıl Türkiye kapasitesini daraltmadığı için karlı çıkan Almanya seyahat pazarının dördüncü büyük grubu FTI’nin genel müdürü Ralph Schiller, 6. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde konuştu.

 

Kriz yılı 2016’dan ne öğrenildiğinin kongredeki konuşmalarda dile getirildiğini söyleyen Schiller, bu yıl yaşanan hızlı gelişmelerin son 20-30 yılda öğrendiklerimizi unutturduğunu belirtti.

 

Türkiye, Mısır, Belçika gibi farklı ülkelerdeki terör saldırılarının sadece Almanya değil, Avusturya, Belçika, Hollanda’daki müşterilerde de korku oluşturduğuna dikkat çeken Schiller, güvenliğin ön plana çıktığı bir yıl yaşandığının altını çizdi.

 

Talep ve rezervasyonlarda sert düşüşler olduğunu ifade eden Schiller, “Ancak özellikle ailelere başta olmak üzere ocakta şubatta tatil kararı verecek olanlar henüz kararlarını vermediler” dedi. Schiller, özellikle bu kesimin kazanılması için adımlar atılmasının önemine değindi.

 

Güvenlik kaygısı her yerde

 

Güvenlik kaygısı sonucunda Avrupa içi seyahatlerde artış yaşandığına da değinen Schiller, “Ama Türkiye özel bir yere sahip. Farklı tur operatörleri Türkiye’ye farklı bakış açıları ile yaklaşıyorlar. Biz çok erken Türkiye’deki toparlanmayı öngördük ve hızlı hareket ettik. Türkiye çalışmaları için personel kadromuzu büyüttük. Böylece Türkiye talebinden daha çok pay aldık” dedi.

 

Schiller, politik gelişmeler bir yana Alman ve Türk turizmcilerin işbirliklerini güçlendirmelerinin önemine dikkat çekerek, “Bizlerin sektör partnerleri olarak yakın ilişki ve sıkı diyalog halinde çalışmamız çok önemli” dedi.

 

Türkiye kapasitemizi artırdık

 

Ralph Schiller, FTI’nin, 2017’de Türkiye’ye yönelik daha etkin bir yol izleyeceğini belirterek, uçuş kapasitesini iki katına çıkaracaklarını Türkiye’deki anlaşmalı otelleri arasına sekiz 5 yıldızlı otelin yanı sıra 21 otel daha eklediklerini söyledi.

 

İspanya’daki portföyüne 75 otel daha ekleyeceklerini söyleyen Schiller, Bulgaristan ve Kıbrıs’a yönelik kapasite ve uçak kapasitelerini artıracaklarını Fas’a yönelik programlarında Agadir destinasyonuna haftada 7 olan uçuş sayısını 12 uçuşa yükselteceklerini, 16 yeni oteli portföylerine eklediklerini bildirdi.

 

Schiller,  FTI’ın bir yıl önce kurduğu yeni otel markası Labranda’nın dünya genelindeki ağını 7 farklı destinasyonda açtığı 41 otel ile genişlettiğini söyledi.