Kamu yönetimini bilgilendirecek kanallar oluşturmalıyız

6’ncı Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nin  “Otelcilikte Neler Oluyor?” başlıklı oturumda konuşan Hilton Worldwide Türkiye Bölge Müdürü Armin Zerunyan, Gezi olaylarından buyana yönetilemeyen bir iletişim sorunu olduğunu söyledi.

Hilton Worldwide Türkiye Bölge Müdürü Armin Zerunyan

Türkiye’nin turizmde 2012 yılına kadar çok iyi bir performans sergilediğini anlatan Zerunyan, turizmdeki yükselişin Gezi olaylarıyla sekteye uğradığını belirterek, “O günden bugüne yönetilemeyen bir iletişim sorun var” dedi.
“Bizim kadar imaj problemi yaşayan yok”
Bozulan iletişimin birçok kanaldan ve profesyonelce yönetilmesi gerektiğini savunan Armin Zerunyan, “Dünyada savaş yürüten bir sürü ülke var, fakat bizim kadar imaj problemi yaşayan başka bir ülke yok” dedi.
“Sektörün önünü açacak yeni bir yaklaşıma ihtiyaç var”
Türkiye’nin güçlü bir turizm ülkesi olduğunu ifade den Armin Zerunyan sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de turizme büyük servetler yatırıldı. Mevcut sorunlar nedeniyle bu muhteşem potansiyeli kullanamıyoruz. Turizm konusunda Cumhurbaşkanı’na üst düzey bir danışman tavsiye etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Artık sektörün önünü açacak bir takım şeyler yapıp, yeni bir yaklaşım yaratmalıyız. Aksi halde aynı yerde dönüp dururuz.”