Antalya tanıtımı farklı bir konseptle yapılacak

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel –

6’ıncı Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nin açılışında konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya turizminin değişen dış şartlara hızlı cevap verme kabiliyetine sahip olduğunu belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel

Antalya için yeni bir tanıtım ve PR kampanyasını başlatmayı planladıklarını belirten Türel şunları söyledi:

“Antalya’nın yeni iletişim araçlarını, özellikle sosyal medya araçlarını kullanarak kendisini tanıtması bugüne kadar yetersiz kaldı. Artık bu konuda da önemli adımlar atmanın arifesindeyiz.

Geçen yıl turizm sektörüne verilen finansal destek son derece önemli. Bunu önümüzdeki yıl da devam ettireceğiz

‘Turkish riviera’, ‘all inclusive’, ‘best price’ gibi artık klasik bir afişin ötesine geçmemiz, basit pazarlama sloganlarını aşan bir konseptle gelen ziyaretçiyle Antalya arasında duygusal bir bağ kurmayı başarmamız gerekiyor. Antalya için yeni bir tanıtım ve PR kampanyasını başlatacağız.

Bir belediye başkanının aslında çok ilgilendiği işler gibi düşünülmese de Antalya eğer turizmin başkenti ise Antalya’nın belediye başkanının bu konulara önem vermesi kaçınılmaz bir zorunluluktur.

Bunu birlikte başardık. Daha iyisini yapmamak için bir sebep yok. Sayın Obama gibi ‘Yes we can’ abartısına girmeyeceğim, fakat artık Trump modası başladığına göre biz de ‘Make Antalya great again – Antalya’yı yeniden harika yapalım’ sloganını kullanabiliriz.”